چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
ابتدا|مسابقات|اطلاعیه ها|جشنواره ها|گزارش تصویری|تماس با ما|درباره ما
اخبار > غرفه آذربایجان غربی یکی از زیباترین غرفه های جشنواره اقوام ایرانی است


گزارشی از یک جشنواره که در پایتخت برگزار می شود

غرفه آذربایجان غربی یکی از زیباترین غرفه های جشنواره اقوام ایرانی است

دومین و آخرین روز جشنواره اقوام ایرانی درحالی امروز برگزار می شود که غرفه استان آذربایجان غربی به زعم مسئولین برگزاری پررونق ترین غرفه جشنواره بوده است.

   

دومین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی اقوام ایرانی از روز گذشته در محوطه استادیوم آزادی شروع به کار کرده و در این مدت برنامه های متنوعی در این جشنواره انجام گرفته است بطوریکه محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز از غرفه ها بازدید کرد.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی در حاشیه بازدید از غرفه استان آذربایجان غربی در گفت و گو با اروم نیوز گفت: این جشنواره برای نخستین بار است به مناسبت هفته دولت و در محوطه استادیوم آزادی برگزار می شود.

غلامرضا جعفری افزود: غرفه آذربایجان غربی یکی از زیباترین غرفه های این جشنواره است که دو روز است تقریبا بعنوان یکی از شلوغترین غرفه ها مورد بازدید مسئولین قرار می گیرد.

وی افزود: بازدید حجت الاسلام علی یونسی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام از غرفه این استان جالب توجه بود چرا که وی تنها از سه غرفه بازدید کرد که یکی از غرفه ها غرفه استان آذربایجان غربی بود.

در این بازدید علی یونسی گفت: جا دارد از مسئولین غرفه آذربایجان غربی تشکر کنم که فرهنگ اصیل استان خود را ترویج کردند و با غرفه آرایی زیبا وحدت اقوام مختلفی را که در این استان ساکن هستند به تصویر کشیدند.

همچنین در این بازدید هدیه ویژه ای نیز به حجت الاسلام والمسلمین یونسی از سوی ایراندوست معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اهدا شد.

جعفری به مشکلات ورزش روستایی و عشایری اشاره کرد و افزود: درحال حاضر 63 هزار روستا و بالغ بر 22 میلیون نفر جمعیت روستایی در کشور داریم که فدراسیون ورزش روستایی به تنهایی قادر به تجهیز وسایل و توسعه ورزش در این روستاها نیست.

غرفه آذربایجان غربی روز شلوغی را پشت سر گذاشت به نحوی که حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی وزیر اطلاعات قبلی و دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام، غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی و کیومرث پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان از غرفه استان آذربایجان غربی بازدید کردند.

نکته جالب توجه اینجاست حجت الاسلام یونسی تنها از سه غرفه در این نمایشگاه بازدید کرد که غرفه بومی محلی استان یکی از سه غرفه مذکور بود.

در زیر عکس های مربوطه را مشاهده می فرمایید:

 

 

 

 
تاریخ مخابره: جمعه ٦ شهريور ١٣٩٤  |  زمان: ١٥:٢٦  | شماره خبر: ١١٩٨١  

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: