چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
ابتدا|مسابقات|اطلاعیه ها|جشنواره ها|گزارش تصویری|تماس با ما|درباره ما
اخبار > طوفان نمایشگاه اقوام ایرانی را با خاک یکسان کرد + تصاویر


طوفان نمایشگاه اقوام ایرانی را با خاک یکسان کرد + تصاویر

طوفان نمایشگاه جشنواره فرهنگ و اقوام ایرانی در محوطه استادیوم آزادی را با خاک یکسان و 15نفر را زخمی کرد و تمامی غرفه های این نمایشگاه را از بین برد.

   

شدت توفان تهران به حدي است که قدرت ديد را در برخي مناطق کاهش داده است. سرعت توفان نيز حدود 70 کيلومتر بر ساعت اعلام شده است همچنين اين تندباد موجب شکسته شدن درختان ، شيشه هاي منازل و همچنين قطع برق در برخي مناطق شهرستان هاي غربي استان تهران از جمله شهريار و ملارد شده است.
در همين رابطه رييس اداره پيش بيني و پيش آگاهي جوي اداره کل هواشناسي استان تهران در گفت وگو با ايرنا گفت: حرکت اين تندباد عصر امروز از استان البرز آغاز و در ادامه مناطق غربي استان تهران را درنورديد. عشقي افزود: اين تندباد به صورت توفان هاي پراکنده با عمر کوتاه از آسمان استان تهران عبور مي کند.

همچنين هواشناسي البرز از وزش تند باد با سرعت 80 کيلومتر بر ساعت خبر داد. منصور رحمانيان مديرکل هواشناسي البرز گفت: سرعت باد فردا سه شنبه در استان البرز بيشتر خواهد شد.وي اظهار کرد: امشب توفان شن و گرد وخاک بيشتر مناطق استان البرز را در برگرفته و تا ساعات ديگر در ارتفاعات شاهد بارش باران خواهيم بود.

رحمانيان گفت: فردا سه شنبه برشدت باد و گردو خاک و بارندگي در استان البرز افزوده مي شود. تاکنون گزارشي از خسارات احتمالي تند باد امشب دريافت نشده است.

معاون آمادگي و مقابله سازمان مديريت بحران کشور نيز در گفتگو با ايسنا از وقوع توفان در 5 استان کشور خبر داد و در اين باره گفت: حدود يک ساعت پيش سازمان هواشناسي در اطلاعيه‌اي که به ما داد از بروز توفان توام با بارش شديد و رگبار در 5 استان کشور شامل تهران، قزوين، البرز، مرکزي، قم خبر داد.

مرتضي اکبرپور افزود:‌از اين رو ما نيز تمامي دستگاه‌هاي خود را به حالت آماده‌باش درآورده و به شهروندان نيز هشدار مي‌دهيم که از تردد غير ضروري در معابر و خيابان‌ها خودداري کنند. همچنين افرادي که مشغول رانندگي هستند نيز بايد توجه داشته باشند که با توجه به کاهش شعاع ديد، لازم است با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

به گفته اکبرپور، پيش‌بيني مي‌شود که اين وضعيت تا نيمه‌هاي امشب نيز ادامه داشته باشد و پس از آن نيز تا صبح فردا شاهد بارش باران در برخي از اين مناطق باشيم. توفان و گرد و خاک تاکنون بخش‌هاي زيادي از تهران و البرز و سه استان ديگر را در بر گرفته و منجر به ترافيک نيمه سنگين در معابر تهران و البرز شده است.

 
تاریخ مخابره: دوشنبه ٩ شهريور ١٣٩٤  |  زمان: ٢٢:٣٩  | شماره خبر: ١٢٠١١  

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: